16 Ekim 2019 Çarşamba 08:37:51

telephone

90 232 262 99 88

printer add

90 232 262 99 40

email

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Prev Next

Müteahhit beton dökmek isterken bakın Ticaret Odası ne yaptı....

Sayın Meslektaşlarım;

İzmir Ticaret Odası Başkanı, inşaat sektörünün temsilcisi olarak oda başkanlığına adaylığımı açıklamamın ardından, bu güne kadar hiçbir katkıda bulunmadığı inşaat sektörüne kentsel dönüşümden bahsetmeye başlayarak sözde ilgi göstermeye başlamıştır. Ancak inşaat sektörüne ilgisi samimi olmayan, oda seçimleri nedeniyle inşaat sektöründen bahsetmeye başlayan, sektörün sorunları ile ilgili en ufak bir hassasiyeti bulunmayan İzmir Ticaret Odası Başkanı, icraatları ile de bir yandan sektörü baltalamaya devam etmektedir.

Üyelerine destek olması beklenen oda başkanı, aksine davranışlarına bir yenisini daha eklemiştir. Kamu yararına yapılmakta olan bir eğitim kurumunun inşaatının saat 23:00'e kadar çalışabilmesi için başvurmuş olan yüklenici firmanın talebi, İzmir Valiliği Mahalli Çevre Kurulu'nu oluşturan 16 üyeli komisyon tarafından görüşülmüştür. Ancak, ne yazık ki bu komisyonu oluşturan 16 üyeden sadece İzmir Ticaret Odası Başkanlığı muhalefet şerhi koymuştur.

Yükelinici firmanın “farklı zamanlarda dökülen betonlarda soğuk derzlerin oluşacağı” endişesiyle talep ettiği izin, sektörü temsil etmesi gereken, komisyonda aksi düşünceleri yüklenici lehine savunması beklenen İzmir Ticaret Odası Başkanlığı’nın muhalefet şerhi ile karşılaşmıştır.

İzmir Ticaret Odası Başkanlığı’nın muhalefet şerhi ile kabul edilen bu kararın belgesini aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

pdf

Saygılarımla, 29.04.2013


Necip NASIR
İnşaat Mühendisi
Müteahhitler Federasyonu Başkanı

Son Düzenlenme Pazartesi, 29 Nisan 2013 07:02

MÜFED' de Yeni Başkan İsma…

MÜFED' de Yeni Başkan İsmail KAHRAMAN

MÜFED'de bayrak değişimi MÜFED Başkanı Necip Nasır’ın AK Parti’den milletvekili...

MÜFED’de bayrak değişimi

MÜFED’de bayrak değişimi

İzmir inşaat sektörünün önemli sivil toplum kuruluşlarından Müteahhitler Federas...

Tapu Harcı Ve Kdv İndirimi…

Tapu Harcı Ve Kdv İndirimi Kalıcı Olsun” Temennisi

Maliye Bakanlığı’nın konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18’lik KDV oranını, 31 ...

üye dernekler Gamiad İmder Nbg Tomiad Çimiad Bamad

camiad

mider