16 Ekim 2019 Çarşamba 07:56:43

telephone

90 232 262 99 88

printer add

90 232 262 99 40

email

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Prev Next

Reform Paketi Yüzleri Güldürdü

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın açıklamış olduğu “Yatırım ortamının iyileştirilmesi”reform paketi inşaat sektöründe yüzleri güldürdü.

 

Ülkemizin önde gelen sektörlerinden inşaatta devrim niteliğindeki yeni reform paketi, sektörde mutlulukla karşılandı. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ tarafından açıklanan ve  inşaat ruhsatındaki imza sayısının 18’den 1’e düşürülmesi,İflas Erteleme Kurumu”nun tamamen kaldırılması ve Konkordato’nun revize edilerek bir anlaşma kurulu oluşturulması, şirket kuruluşunda yüzde 25’lik sermaye blokaj şartının kaldırılması gibi maddeleri içeren pakete destek Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır’dan geldi.

Söz konusu paketin içeriğini insaatnoktasi.com’dan Gözde Bekir’e değerlendiren Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır,gelişmelerden son derece memnun olduklarını belirtti. Açıklanan paketi sektör için olumlu bir gelişme olarak nitelendiren Nasır, bürokraside kaybedilen işgücü ve zaman kayıplarının yeni paketle önleneceğini vurguladı.

“EN ÖNEMLİ ŞEY ZAMAN”
İnşaat sektörünün uzun yıllar ağır bürokrasi süreçleri altında ezildiğini belirten Nasır; “Bu gelişmeyle birlikte bürokraside kaybedilen iş gücü ve zaman kaybı önlenecek”dedi. Geçtiğimiz yıllarda da bu süreçlerin hafifletilmesi için çalışmalar yapıldığını hatırlatan Nasır, geri getirilemeyecek ve kaybedilemeyecek kadar kıymetli olan tek şeyin zaman olduğunu belirterek; “Dolayısıyla bu paketi sektörümüz için olumlu buluyorum”dedi.

İflas Erteleme Kurumu’nun tamamen kaldırılması ve Konkordato’nun revize edilerek bir anlaşma kurulu oluşturulmasına yönelik görüşlerini de açıklayan Nasır, bu gelişmelerin iş dünyasını daha üniversal bir hale getireceğini belirterek bu sayede ekonomik gelişimin de sağlanacağını vurguladı.

MÜFED' de Yeni Başkan İsma…

MÜFED' de Yeni Başkan İsmail KAHRAMAN

MÜFED'de bayrak değişimi MÜFED Başkanı Necip Nasır’ın AK Parti’den milletvekili...

MÜFED’de bayrak değişimi

MÜFED’de bayrak değişimi

İzmir inşaat sektörünün önemli sivil toplum kuruluşlarından Müteahhitler Federas...

Tapu Harcı Ve Kdv İndirimi…

Tapu Harcı Ve Kdv İndirimi Kalıcı Olsun” Temennisi

Maliye Bakanlığı’nın konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18’lik KDV oranını, 31 ...

üye dernekler Gamiad İmder Nbg Tomiad Çimiad Bamad

camiad

mider