info@mufed.org.tr
0532 223 29 27
Hakkımızda

Müteahhitler Federasyonumuz, Gaziemir Müteahhit ve İşadamları Derneği, İzmir Müteahhit ve İşadamları Derneği, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe Müteahhit ve İşadamları Derneği, Buca Müteahhit ve İşadamları Derneği, Bornova Müteahhit ve İşadamları Derneği, Karşıyaka Müteahhit ve İşadamları Derneği, Konak Müteahhit ve İşadamları Derneği, Çiğli Müteahhit ve İşadamları Derneği, Torbalı Müteahhit ve İşadamları Derneğinin katılımları ile 8.12.2011 tarihinde kurulmuştur. Necip Nasır başkan olarak seçilmiştir. Federasyonumuza daha sonra Bayraklı Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Karabağlar Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Seferihisar Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Menderes Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Kemalpaşa Müteahhitler ve İşadamları Derneği, Çeşme ve Alaçatı Müteahhitler ve İşadamları Derneği ve Ödemiş Müteahhitler ve İşadamları Derneği katılmışlardır.

1.Olağan Genel Kurulumuz, Kaya Termal otelde 2500 kişinin katılımı ile gerçekleşmiş, toplantımıza dönemin Ulaştırma Bakanı Sn. Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Erdoğan Bayraktar, İzmir milletvekilleri, İzmir Valisi Sn. Cahit Kıraç, İBB Başkanı An. Aziz Kocaoğlu, İlçe Belediye başkanları, Stk başkanları ve üyelerimiz yoğun ilgi göstermişlerdir.

Müteahhitler Federasyonu, Anadolu Müteahhitler Federasyonu ve Ankara merkezli İnşaat Müteahhitleri Federasyonun bir araya gelmesi ile Türkiye’ de ilk defa İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonunu (İMKON) kuruluşunu gerçekleştirmiştir. İmkon 55 il de ki yapılanmasıyla ülkemizin en büyük stk’ larından bir tanesi olmuştur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde müteahhitler meclisi federasyonumuzun kurucu olduğu sektör meclisidir.

01.05.2018 tarihinde Federasyon Başkanımız Necip Nasır 24 Haziran 2018 Genel seçimlerinde Milletvekili adaylığı için başkanlık dan istifa etmiş olup, federasyon başkanlığına Sn. İsmail Kahraman’ ın geçmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Müteahhitler Federasyonu, üyelerinden aldığı güçle yoluna emin adımlarla devam ederek inşaat sektörünün sesi olmaya devam edecektir.